Narzędzia internetowe

W projektach eTwinning wykorzystywane są różnego rodzaju narzędzia i aplikacje internetowe w wersji freeware, które pomagają opracowywać materiały na platformie TwinSpace. Mogą być  także przydatne podczas innych zajęć. Interaktywne narzędzia coraz częściej zastępują nam klasyczne pomoce dydaktyczne.

NARZĘDZIA DO TWORZENIA POKAZU SLAJDÓW, GALERII, FILMÓW
Dermandar: http://www.dermandar.com
Łatwe tworzenie i udostępnianie pięknych panoram. Rezultat można osadzić na swoim blogu. Bez rejestracji, bez pobierania lub instalacji. Wystarczy kilka zdjęć i panorama gotowa.

Flickr jest narzędziem online do zarządzania zdjęciami i udostępniania aplikacji.  Swoje ulubione zdjęcia można pokazywać światu a także bezpiecznie i prywatnie   wyświetlać zawartość znajomym i rodzinie lub blogu. Wymagana rejestracja.
Smilebox  pozwala na stworzenie różnorodnych animowanych pokazów, którymi można podzielić się z innymi . Można także zapisać na swoim blogu, czy udostepnić na facebook.  Smilebox  zapewnia  setki szablonów, efektów, animacji i wzorów na różnorodne okazje.
Kizoa: http://www.kizoa.com/
Kizoa jest narzędziem online, które służy dotworzenia atrakcyjnych  pokazów zdjęć.Możemy je wzbogacić dodatkowymi efektami, animacjami, muzyką i tekstem.
Bezpłatne narzędzie firmy Google do zarządzania zdjęciami.
Serwis pozwala na organizowanie, edytowanie, tworzenie galerii i pokazów oraz drukowanie zdjęć ze swojego komputera.
 PhotoPeach http://photopeach.com 
Darmowe narzędzie Web  2.0, za pomocą którego istnieje możliwość utworzenia wizualnej prezentacji w kilka sekund. Pozwala także na dodanie podkładu muzycznego, komentarzy, podpisów . Prezentacją można następnie podzielić się z innymi na blogach lub stronach internetowych. Aby skorzystać z narzędzia, należy  się zarejestrować. Rejestracja jest bezpłatna.

YouTube: http://www.youtube.com
YouTube – serwis internetowy, który umożliwia bezpłatne umieszczanie i oglądanie filmów.



Ciekawe pokazy zdjęć i przegląd (collage) w formie taśmy. Różne układy i możliwość dostosowywania fotografii, wideo, tekstu i muzyki.


PREZENTACJE ON-LINE


Prezi: http://prezi.com
Prezi – oferowane m.in. w modelu chmury oprogramowanie tworzenia i przedstawiania prezentacji na tzw. wirtualnym płótnie. Prezi wykorzystuje pośrednictwo zoom, który umożliwia użytkownikom powiększanie i pomniejszanie ich prezentacji oraz wyświetlanie i poruszanie się pomiędzy poszczególnymi jego elementami po osiach w przestrzeni umownie oznaczanej jako 2.5D



   Slideboom: http://www.slideboom.com
Udostępnianie swoich prezentacji z poziomu samej witryny w każdym miejscu lub ze swojej strony www.

 SlideSnack: http://www.slidesnack.com

SlideSnack to zestaw narzędzi do udostępniania i tworzenia online prezentacji. Program konwertuje fotografie i pliki PDF do prezentacji Flash z możliwością umieszczenia na stronie lub blogu.
SlideSnack  umożliwia również zapisywania komentarzy głosowych (slidecast).


DOKUMENTY, KOMIKSY ON-LINE

   Glogster: http://edu.glogster.com 
Interaktywny plakat. Łączenie obrazów, filmów, muzyki, zdjęć i dźwięku do tworzenia multimedialnych plakatów. Możemy umieszczać na dowolnych  stronach  internetowych.
ToonDoo jest narzędziem online do tworzenia komiksów i książeczek komiksowych. Aplikacja jest łatwa w użyciu oraz posiada bogatą bibliotekę grafiki i funkcji.
Komiks zaczynamy tworzyć wybierając funkcję ToonDoo Maker.
Book Maker umożliwia wykonanie książeczko komiksowej.
Opcja TraitR pozwala stworzyć własną postać.
Zakładka ImagineR pozwala na importowanie z komputera własnej grafiki, zdjęć i przekształcenie ich dla potrzeb komiksu.
DoodleR umożliwia tworzenie odręcznych rysunków.

ANIMACJE



Dvolver Moviemaker http://www.dvolver.com/moviemaker/make.html 
Łatwy sposób na utworzenie filmu. Można  wybrać scenerię, postacie i rekwizyty. 




Internetowe narzędzie do tworzenia animowanych postaci. Można wybrać dowolną postać z mnóstwa propozycji, dobrać jej ubiór, gesty, fryzurę, akcesoria, tło, itp. Wygenerowana postać, której dodamy swój głos, może wyrażać nas samych (awatar), np. wprowadzać do tematu, zapraszać. 

Jak stworzyć swój awatar?
  • wybierz jedną postać z dowolnej kategorii: zwyczajnych osób, dziwaków, świątecznych lub animowanych postaci, zwierząt, symboli i wielu innych
  • zmień wygląd, odzież i rekwizyty postaci
  • dodaj swój głos przez telefon, mikrofon, poprzez wpisanie tekstu lub przesłanie pliku
  • wybierz tło z wielu propozycji lub wgraj własne, indywidualne i niepowtarzalne
  • kliknij przycisk „Publikuj” i prześlij e-mailem do znajomego lub skopiuj kod swojego awatara i wstaw na swojego bloga lub stronę internetową

PORZĄDKOWANIE ZASOBÓW, MAPY MYŚLI


 Bubbl: https://bubbl.us

Bubbl.us jest prostym i darmowym programem, który pozwala  tworzyć mapy myśli online.
Korzystając z bubbl.us można:

• pracować i dzielić się z przyjaciółmi
• tworzyć kolorowe internetowe mapy myśli
• wstawić mapy myśli na swojego bloga lub stronę internetową
• wysłać e-mailem i wydrukować




Generator kolorowych napisów, kalendarzy, ozdobników i ramek zdjęć, darmowy edytor grafiki
Wordle: http://www.wordle.net

Wordle jest narzędziem do tworzenia "chmury słów" z tekstu, który dostarczymy. Chmura pokaże powiększone słowa, które pojawią się częściej w tekście źródłowym. Można zmieniać swoją chmurę stosując różne czcionki, układy i schematy kolorów. Obrazy tworzone z Wordle można wydrukować lub zapisać je w galerii.